OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Символи охорони ТМ і авторських прав 2018-03-29 21:00:00

 

Досить часто постає питання що саме означають символи, які ми бачимо майже кожний день  ®,   ™,   ©,   . Так, умовно дані позначки можна поділити на символи торгових знаків  та знаки охорони авторських та суміжних прав.

 

До першої групи символів торгових знаків відносяться ®,  ™.

- це попереджувальний  символ, який зазвичай проставляється поруч з торговою маркою (логотипом, знаком обслуговування, товарним знаком). Загальноприйнята абревіатура ,яка сформувалася у зв’язку з скороченням англійського слова «trademark», що в переводі дослівно «торговий знак».

За допомогою здійснюється розмежування товарів та послуг одного виробника від інших. В законодавстві України не має норми, яка б визначала даний знак та  регулювала порядок його застосування і проставлення.

Вищезазначений символ зазвичай проставляється поруч з торговою маркою, яка лише подана на реєстрацію, але ще не зареєстрована. Однак, необхідно зазначити, що охоронятися буде лише той торговий знак, який зареєстровано. За незаконне використання знака для товарів і послуг настає кримінальна відповідальність (ст. 229 Кримінального кодексу України) Зазвичай символ ставиться вкінці знака, трішки вище і правіше.

Для позначення торгового знаку, що охороняється використовується символ - ®. Свідоцтво про реєстрацію торгового знаку є офіційним охоронним документом, що видається Укрпатеном.  ® - це попереджувальне маркування, яке використовується для позначення вже зареєстрованого знака. Даний символ походить від англійського слова "Registered", що в перекладі «зареєстровано». Проставляється також вкінці знака, вище і правіше.

 

До другої групи символів відносяться ©,   ℗.

Закон України «Про авторське право та суміжні права» від 23.12.1993 № 3792-XII закріплює символи охорони авторських та суміжних прав. До них належить: ©,   ℗.

©- походить від англійського слова «Copyright», яке в перекладі означає авторське право».

Відповідно до ч.3 ст.11 вищезазначеного Закону  особа,  яка  має  авторське право може використовувати  знак охорони авторського права(©).   Цей   знак складається з таких елементів: латинська  літера "c", обведена колом, а також обов’язково зазначається ім'я особи, яка має авторське право та рік першої публікації твору.

- символ охорони суміжних прав на фонограми та відеограми. Так, згідно з ч.3 ст.37 Закону України «Про авторське право та суміжні права» виконавець, виробник  фонограми та виробник відеограми для повідомлення про свої суміжні права на фонограми та відеограми можуть використовувати знак охорони суміжних прав, який в свою чергу складається з латинської  літери "P", обведеної колом, імена (назви) осіб, які мають щодо цих фонограм  (відеограм) суміжні права, а також рік першої публікації фонограми (відеограми).

Також, даний символ зазначається в Міжнародній конвенції про охорону інтересів виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення від 26.10.1961, до якої Україна приєдналася в 2001році.

Отже, символи торгових знаків та охорони авторських та суміжних прав слугують в більшості своїх випадків для охорони прав власників на товари, послуги та різноманітні твори.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message