OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Ліцензія на виробництво алкогольної продукції 2018-06-01 14:59:13

 

Законодавством України закріплюється вимога отримання ліцензій з виробництва всіх видів спиртів, спиртових дистилятів та алкогольних напоїв. Здійснювати господарську діяльність з виробництва спиртів, спиртових дистилятів та алкогольних напоїв за умови отримання ліцензії можуть будь-які суб’єкти господарювання, незалежно від форми власності.

 

Ліцензію на виробництво можна отримати на такі види напоїв:

- спирти (спирт етиловий денатурований та не денатурований, біоетанол, спирт етиловий-сирець);

- спиртові дистиляти (спирт коньячний, спирт плодовий, дистилят виноградний спиртовий, спирт-сирець плодовий, зерновий, винний, пивний дистиляти та інші спиртові дистиляти);

- алкогольні напої (пиво, вина, вермути, сидр, перрі, спиртові напої з концентрацією до 80 об. %, лікери, коньяки, віскі, бренді, настоянки та інші (відповідно до кодів УКТ ЗЕД)).

Нижче в таблиці наведено перелік відповідних суб’єктів, які можуть отримати ліцензії на спирти, дистиляти, алкогольні напої .

Юридичні особи

Будь-який суб'єкт господарювання

Спирт етиловий

Спиртові дистиляти

Біоетанол

Алкогольні напої

Ліцензії видаються на кожний вид діяльності окремо. З визначеннями кожного з цих видів можна ознайомитися за посиланням.

Ліцензію на виробництво спирту, дистилятів та  алкогольних напоїв видає Державна податкова служба України безстроково.

Строк отримання послуги: 30 календарних днів (від моменту подання документів в ДПС).

 

Юристи компанії OGP готові надати комплекс послуг з отримання ліцензії на виробництво спиртових та алкогольних напоїв.

Пакет послуг «Базовий»

Пакет послуг «Базовий +»

Пакет послуг «Преміум»

Вартість: 15 000 грн. 

Вартість: 17 000 грн

Вартість: від 25 000 грн

Опрацювання документації для отримання ліцензії.

Внесення місця зберігання спирту та алкогольних напоїв до Єдиного реєстру місць зберігання.

Пошук акредитованої лабораторії та супровід в підписанні договору з нею;

Внесення місця зберігання спирту та алкогольних напоїв до Єдиного реєстру місць зберігання.

Спільні послуги для всіх пакетів

Консультація досвідченого юриста з приводу необхідності та порядку отримання ліцензії на виробництво спирту,  алкогольних напоїв;

Аналіз наявних документів на відповідність законодавству;

Розробка, підготовка та узгодження необхідної для оформлення ліцензії документації;

Підготовка та подання пакету документів;

Представництво інтересів в органах ліцензування;

Отримання ліцензії.

Знижка 1000 грн при оплаті 100% вартості послуги. 

Додаткові витрати: державний платіж 780 грн. сплачується щорічно, при цьому плата здійснюється до початку виробництва спирту,  алкогольних напоїв. Плата зараховується до місцевого бюджету.

Внесення місця зберігання спирту, дистилятів та алкогольних напоїв до Єдиного реєстру місць зберігання – 3000 грн.

 

Ліцензія на виробництво вина
Ліцензія на виробництво вина

 

 

Документи та інформація, які необхідні для отримання ліцензії:

  1. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  2. Копія засновницьких документів;
  3. Атестат виробництва;
  4. Договір з акредитованою лабораторією (у разі відсутності власної акредитованої лабораторії);
  5. Квитанція, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію з відміткою банку.

 

6 основних переваг, які дає ліцензія на виробництво спирту та  алкогольних напоїв:

  1. Можливість законно виробляти спиртові та алкогольні напої;
  2. Відсутність відповідальності у вигляді штрафу за без ліцензійну діяльність;
  3. Законний відкритий ринок - це перспектива для розвитку як на внутрішньому ринку, так і на міжнародному;
  4. Виробництво якісної алкогольної продукції завжди матиме попит;
  5. Підвищення рівня конкурентоздатності;
  6. Можливість автоматично отримати ліцензію на оптовий продаж для деяких виробників. Наприклад, це стосується виробників алкогольних напоїв з виноматеріалів власного виробництва та інших виробників.

 

Додаткові послуги:

1) Правова допомога при проведенні атестації виробництва. Атестація одна з обов’язкових процедур для виробників спиртів та алкоголю. Підтверджує відповідність санітарним, пожежним, екологічним вимогам, вимогам охорони навколишнього середовища тощо.

2)  Отримання ліцензії на оптову торгівлю спиртами та алкогольними напоями. Багато ліцензованих виробників алкоголю автоматично отримують ліцензію на її оптову торгівлю, однак далеко не всі. Наприклад, оптова торгівля спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, плодового підлягає окремому ліцензуванню.

3) Отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Одна з найбільш затребуваних ліцензій серед виробників алкоголю.

4) Внесення місця зберігання спирту та алкогольних напоїв до Єдиного реєстру місць зберігання. Є однією з обов’язкових процедур для виробників спиртів та алкогольних напоїв.

5) Отримання ліцензії для малих виробництв виноробної продукції. Можливе розширення господарської діяльності для виробників алкогольної продукції. Для малих виробників виноробної продукції спрощена процедура отримання ліцензії.

6) Отримання ліцензії на виробництво спиртових дистилятів для малих виробників. Від 23.11.2023. спрощено процедуру отримання ліцензії для малих виробництв дистилятів, що являється гарною новиною для виробників, які планують розширити свою господарську діяльність.

7) Замовлення акцизних марок. Для продажу виготовленої продукції як на внутрішньому ринку, так і за кордоном необхідно здійснювати маркування.

8) Реєстрація торгової марки. Торгові марки це те, за допомогою чого пізнають та виділяють виробників з поміж інших. Зареєструвавши торгову марку є можливість захиститися від її незаконного використання.

 

Правові аспекти

Існують певні вимоги щодо виробництва спиртів та біоетанолу:

- у виробників спирту мають бути цілодобові системи відеоспостереження;

- на одному акцизному складі забороняється одночасне виробництво та зберігання біоетанолу та інших видів спирту етилового (крім спирту-етилового сирцю) (вимога не діє на період введення воєнного стану);

- виробництво спирту етилового денатурованого та неденатурованого на одному акцизному складі заборонено (вимога не діє на період введення воєнного стану).

Також,  під час війни  суб’єкт господарювання, який планує виробляти біоетанол і у нього відсутня ліцензія може надіслати в ДПС повідомлення у довільній формі щодо наявності встановленого у нього обладнання по зневодненню спирту.

Встановлюються особливі вимоги до суб’єктів господарювання, які планують отримати ліцензії на виробництво спирту коньячного: вони повинні мати повний технологічний цикл виробництва коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, спеціальну тару для витримки спиртів та кваліфікованих фахівців.

Виробники спиртів та алкогольних напоїв повинні вносити дані про приміщення до Єдиного реєстру місць зберігання: інформацію про юридичну особу, документ про право користування приміщенням, документ про відповідність місця зберігання спирту законодавчим вимогам.

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво:

1) коньяку, алкогольних напоїв за коньячною технологією;

2) алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових), у разі, якщо суб’єкт виробляє їх з виключно власних виноматеріалів;

3) малі виробництва виноробної продукції, які виготовляють алкогольні напоїв без додавання спирту та з власних виноматеріалів (з плодів, ягід, винограду, меду);

4) біоетанолу

мають право здійснювати оптову торгівлю даними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

Також, у відповідності до законодавчих змін, які вступають в силу 23.11.2023 виробники спиртових дистилятів можуть здійснювати експорт та оптову торгівлю вказаних продуктів без окремої ліцензії на опт.

За виробництво спирту та алкогольних напоїв без наявності ліцензії передбачена відповідальність - штрафна санкція у розмірі 200 відсотків від вартості виробленої продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менш ніж 85 000 гривень. А також у разі, якщо для виробництва алкогольних напоїв використовуються інші види спирту (крім етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового) – штраф 200 відсотків вартості виробленої продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 15000 гривень.

 

Часті питання

Я виготовляю вино в домашніх умовах для власних потреб чи потрібно мені отримувати ліцензію на виробництво?

Ні, законодавством передбачено, що виготовлення в домашніх умовах вина виноградного, плодово-ягідного, напоїв медових, наливок і настоянок для свого власного споживання ліцензуванню не підлягає.

Я хочу виготовляти та продавати оптом виключно пиво, чи є якась спрощена процедура для отримання ліцензій?

Виготовлення пива ліцензується на загальних підставах як алкогольний напій. Однак вартість ліцензії на оптовий продаж для виробників пива (до 3000 гектолітрів на рік) становить 30000 грн., що значно менше ніж вартість ліцензії на оптову торгівлю іншими алкогольними напоями.

Куди звернутися для проведення атестації виробництва?

Атестацію виробників спиртів та алкогольних напоїв проводять територіальні органи державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості», а також інші акредитовані субʼєкти.

Де знайти перевірену акредитовану лабораторію з перевірки якості алкоголю, щоб заключити з нею договір?

Можна знайти та перевірити лабораторію самостійно в реєстрі Національного агентства з акредитації України, але необхідно уважно перевіряти інформацію, адже не всі лабораторії наділені правом перевіряти алкогольну продукцію. Також можна звернутися до наших юристів, які швидко знайдуть та перевірять необхідну для Вас лабораторію.

Чи анулюють ліцензію при несвоєчасній сплаті чергового збору?

Під час дії воєнного стану у разі, якщо Ви не сплатили за ліцензію на виробництво спиртів, алкогольних напоїв черговий платіж та/або термін дії ліцензії закінчився, остання вважається дійсною на період війни та 30 днів після.

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants