OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Ліцензія і Декларація для крафтового виноробства 2018-11-03 07:52:22

 

Для отримання ліцензії на виготовлення вин виноградних, вин плодово-ягідних та напоїв медових виробникам необхідно реєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства. 

13 жовтня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка затверджує форму та порядок реєстрації даної декларації.

Нагадуємо, що на початку серпня 2023 року було прийнято законодавчі зміни, що стосуються спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції, зміни стосуються в тому числі й матеріально-технічної бази крафтових виноробів. 

Малі виробники виноробної продукції – це юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які займаються виробництвом вин виноградних, плодово-ягідних, напоїв медових  без додавання спирту з власних виноматеріалів, які отримуються шляхом перероблення власних та/або придбаних плодів, ягід, винограду, меду у розмірі до 10 000 декалітрів на рік. Важливою умовою придбаних плодів, ягід, винограду, меду є виключно українське походження.

 

Пакет “СТАНДАРТ”

Пакет “ПОВНИЙ”

 

6000 грн

 

7000 грн

У вартість входить аналіз документів, підготовка та реєстрація декларації відповідності МТБ

Послуги пакету “СТАНДАРТ”

Додатково у вартість входить

реєстрація потужностей оператора ринку

 

Термін реєстрації: до 5 робочих днів з моменту подачі декларації.

Державні платежі відсутні.

 

 

Ліцензія на виробництво вина
Ліцензія на виробництво вина

 

 

 

Світлана

Зателефонуйте нашому юристу прямо зараз  

067 469 83 30

 

Інформація та документи, які необхідні для реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази:

  1. Копія виписки з ЄДРПОУ.
  2. Договір оренди або документи про право власності на місця виробництва.
  3. Копія документа, що підтверджує право власності або право користування земельною ділянкою, на якій здійснюється вирощування виноробних культур (за наявності).
  4. Інформація про бджолосім’ї (для виробників напоїв медових).
  5. Видаткові накладні або договори оренди на обладнання.
  6. Копія договору з акредитованою лабораторією з перевірки якості та безпечності вин виноградних, плодово-ягідних та напоїв медових (у разі, якщо відсутня власна лабораторія).


При замовленні даної послуги клієнт отримує:

1) Консультацію досвідченого юриста з приводу документів та інформації, які необхідні для реєстрації декларації;

2) Підготовка пакета документів, необхідних для реєстрації;

3) Подача документів до органів реєстрації;

4) Отримання зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази.

 

Додатково можна замовити такі послуги:

1) Реєстрація ТОВ, ФОП. Для провадження будь-якої господарської діяльності, в тому числі виробництво виноробної продукції необхідно зареєструвати суб’єкт господарювання.

2) Реєстрація фермерського господарства. Значна частина фермерських господарств займається виробництвом вина з власних виноматеріалів.

3) Реєстрація торгової марки. Реєстрація ТМ дозволить захистити логотип від незаконного використання.

4) Ліцензія для малих виробників виноробної продукції. Наступним етапом після реєстрації декларації матеріально-технічної бази є отримання ліцензії на виробництво виноробної продукції.

5) Ліцензія на оптову торгівлю для малих виробників виноробної продукції. Оптовий продаж виноробної продукції, виготовленої з придбаних плодів, ягід, винограду, меду здійснюється на основі окремої ліцензії на оптову торгівлю.

6) Ліцензія для малих виробників дистилятів. Малі виробництва дистилятів провадять свою діяльність по спрощеній процедурі, що надає більше шансів для розвитку крафтового виробництва.

7) Ліцензія на виробництво спиртів, дистилятів та алкогольних напоїв. Виробництво вина з додаванням спирту або понад 10000 декалітрів  на рік підлягає ліцензуванню на загальних підставах, тобто потрібно отримувати ліцензію на виробництво алкогольних напоїв.

8) Ліцензія на виробництво та продаж пива. Для виробників пива діє спрощення у сфері оптової торгівлі, це є гарною можливістю виходу на новий ринок.

 

 

Переваги реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази крафтових виробників вина:

1) Зареєструвавши декларацію, можна отримати ліцензію на виробництво вин виноградних, плодово-ягідних, напоїв медових.

2) Значно спрощена процедура реєстрації замість проходження атестації виробництва.

3) Виноробство – шанс для розвитку малого бізнесу. Бізнесу з високою додатковою вартістю на основі наявного фермерського господарства.

4) Одним з найбільш вагомих плюсів - автоматичний дозвіл на оптову торгівлю (для виробників, що використовують власні плоди, ягоди, виноград, мед), без необхідності отримувати ліцензію на оптову торгівлю і платити 500 000 грн на рік.

5) Навіть при використанні у виробництві придбаних плодів, ягід, винограду, меду вартість ліцензії на оптову торгівлю становить 30000 грн, що значно спрощує умови реалізації для малих виробників вина.

6) Можливість законно виготовляти якісні алкогольні напої з власних перевірених виноматеріалів.

7)  Крафтове виноробство є завжди конкурентоспроможним та унікальним бізнесом.

8) Достатньо великий законодавчо встановлений ліміт на виготовлення та розлив виноробної продукції до 100 000 літрів в рік.

9) Мале виробництво виноробної продукції – гарна можливість для розвитку фермерського господарства.

 

 

Правові аспекти

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв  та тютюнових виробів» малим виробництвам виноробної продукції не потрібно проходити атестацію виробництва, достатньо зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази.

Декларація відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства подається до органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Виробники вин, крім декларації, мають зареєструвати потужності оператора ринку. В деяких областях можна реєструвати паралельно і декларацію, і потужності оператора ринку, в деяких спочатку потрібно зареєструвати потужності.

Звичайні (не ігристі) вина, сусло виноградне, зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об’ємних одиниць є підакцизним товаром, ставка податку на який становить 0,01 грн за літр.

Вино виноградне, плодово-ягідне, напої медові, які містять спирту більше ніж 8,5% підлягають обов’язковому акцизному маркуванню. Для виноробної вітчизняної продукції використовується червоний колір марок.

Розлив виноробної продукції, натуральних зброджених напоїв з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту) здійснюється в скляну тару, а також у металеві банки із харчового алюмінію, у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд зі скла, глазурованої кераміки або дерева, пакування типу "Tetra-Pak" і "Bag in box".

 

 

Часті питання

Яке обладнання потрібно мати для малих виробників вина?

Необхідно мати таке обладнання: для подрібнення, пресування; для відстоювання  та бродіння сусла; для зберігання або витримки виноматеріалів; для розливу вин у споживчу тару; для санітарної обробки технологічного обладнання, винопроводів та інвентарю.

Чи потрібна ліцензія на роздрібну торгівлю для крафтових виробників вина?

Ні, малі виробники виноробної продукції можуть продавати в роздріб свою продукцію без окремої ліцензії.

Чи можна малим виноробам експортувати свою продукцію?

Так, без окремої ліцензії малі виробники вина можуть експортувати свою продукцію.

Як обрати сорт винограду, який дозволено для вирощування в Україні?

Необхідний перелік технічних сортів винограду закріплюється в Державному реєстрі сортів рослин України, придатних для поширення в Україні.

 

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants