OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Охорона праці в сфері будівництва 2018-03-22 22:00:00

 

Охорона праці для будівельної діяльності є обов’язковою умовою, адже під час здійснення будівництва застосовується велика кількість обладнань  та виконуються роботи, що відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки. Зазвичай, організаціям, які планують здійснювати будівництво на підставі повідомлення або ліцензії  на будівництво необхідно отримали дозвільний документ на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки.

 

В ліцензійних умовах для об’єктів будівництва, які відносяться  за класом наслідків (відповідальності) до об’єктів з середніми та значними наслідками вимогою є організація охорони праці. Однак, це не означає, що для будівництва об’єктів з незначним класом наслідків та для забудови  присадибних, дачних і садових земельних ділянок така вимога є не актуальною.

 

Для здійснення будівництва майже у всіх випадках необхідно отримати дозвіл з охорони праці, що включає в себе:

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки;

Декларацію на виконання робіт підвищеної небезпеки;

Дозвіл або декларацію на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки.

 

Перелік робіт підвищеної небезпеки, які потребують отримання Дозволу охорони праці

  • вибухові роботи та роботи, пов'язані з використанням енергії вибуху;
  • газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах – для будівництва системи газопостачання;
  • роботи, що виконуються за допомогою механічних підіймачів та будівельних підйомників;
  • зведення, монтаж і демонтаж будинків, споруд, зміцнення їх аварійних частин;
  • будівництво, ремонт, експлуатація та ліквідація підземних споруд, не пов'язаних з видобутком корисних копалин;
  • газополум'яні роботи;
  • спорудження магістральних газопроводів, нафтопроводів і продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів тощо), систем газопостачання природним та зрідженим газом.

 

Перелік видів робіт, які потребують Декларації з охорони праці:

  • експлуатація і ремонт водозбірних споруд;
  • продавлювання тунельних конструкцій під будинками, спорудами, магістралями і водоймищами, крім земляних робіт, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою;
  • роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра;
  • роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах);
  • земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою;
  • обстеження, ремонт і чищення димарів, повітропроводів;
  • роботи верхолазні та скелелазні;
  • роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та в зонах дії струму високої частоти;
  • зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом;
  • зварювальні роботи.

 

Для будівництва можуть застосовуватися такі машини, механізми та устаткування підвищеної небезпеки для експлуатації яких необхідно дозвіл на експлуатацію обладнання:

  • устаткування та технічні засоби для виготовлення, використання і транспортування вибухових матеріалів і виробів на їх основі, комплекси для їх переробки та зберігання;
  • устаткування напругою понад 1000 В (електричне устаткування електричних станцій та мереж; технологічне електрообладнання);
  • вантажопідіймальні крани і машини, ліфти, ескалатори, пасажирські конвеєри, пасажирські підвісні канатні дороги, фунікулери, підйомники та колиски для підіймання працівників.

 

Також, наприклад, до машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки для експлуатації яких необхідна декларація з охорони праці, і які можуть використовуватися в будівництві належать технологічні транспортні засоби.

 

Вищезазначені переліки робіт та обладнань не є вичерпними.

В більшості випадків для виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки потрібно і отримати дозвіл, і зареєструвати декларацію. Наприклад, для газополум'яних робіт, які здійснюються на підставі дозволу необхідне зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим газом, що здійснюється на підставі декларації.

 

Ще, як приклад,  роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та в зонах дії струму високої частоти виконуються за допомогою відповідного устаткування (напругою понад 1000 В). Для здійснення вищезазначеного виду роботи необхідно зареєструвати декларацію, а для застосування відповідного устаткування потрібно отримати дозвіл. Тобто, отримання дозволу в більшості випадках тягне за собою реєстрацію декларації.

 

Отже, майже у всіх випадках будівельним організаціям не обійтися без відповідних дозволів з охорони праці. Необхідність в отриманні дозвільних документів з охорони праці виникає з метою з однієї сторони - запобігання небезпечним подіям під час будівництва, а з другої – захисту прав робітників.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants