OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Перевірки Держпраці на підставі Розпорядження КМУ № 649-Р 2018-11-08 22:00:00

 

05 вересня 2018 року Розпорядженням КМУ № 649-Р були затверджені заходи спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення. Дане розпорядження адресовано таким державним органам:  Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України,  Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

Отже, було вказано на початок масових перевірок, починаючи з 05 жовтня 2018 року. Звичайно, зменшення нелегального працевлаштування це одне з першочергових завдань. В той же час сама по собі перевірка може принести вкрай негативні наслідки навіть сумлінним підприємцям, які легально працевлаштовують кожного працівника.

 

Як будуть перевіряти та які мають повноваження контролюючи органи

Потрібно зрозуміти, що контролюючі органи будуть перевіряти не тільки факт легальності працевлаштування. Перевіряти будуть дотримання законодавства у сфері трудових відносин та охорони праці.

Державна служба з питань праці – сумлінний контролер з потужними ресурсами. До речі, на дану службу не розповсюджується мораторій на перевірки. Згідно затвердженого плану перевірок на 2018 рік, служба має перевірити 14 965 суб’єктів господарювання, з них 706 фізичних осіб-підприємців.

Можемо тільки додати, що законодавство з охорони праці одне з найважчих, щодо сумлінного дотримання, але, звичайно, його варто контролювати так як від цього залежить життя та здоров’я робітників.

Крім планових перевірок територіальні органи також здійснюють помітний об’єм позапланових перевірок (до 50% від загального об’єму планових перевірок) та превентивні заходи. Наприклад по Київській області на листопад 2018 року передбачено 80 відвідувань суб’єктів господарювання з попереджувальною метою.

Державна фіскальна служба – служба, яка знайома кожному директору та бухгалтеру. Сама вона може безпосередньо по звітам відслідкувати підприємства з оборотами та без найманих працівників. Також може за мить перевірити ставки заробітної плати та належну і вчасну сплату податків.

Згідно оприлюдненого плану перевірок на 2018 рік ДФС планово має відвідати більш як 6500 підприємств та більш як 2000 фізичних осіб-підприємців. Державна фіскальна служба маючи необхідні бази даних звичайно знає чому вона хоче перевірити саме цих суб’єктів господарювання.

Пенсійний фонд України – не має таких суттєвих повноважень та ресурсів, як перелічені вище організації, але також має річний план перевірок з більш ніж 1200 суб’єктами господарювання.

Залучення Національної поліції звичайно викликає здивування. Чи є це демонстрація поліцейської держави? В той же час в певних питання контролю праці іноземців та їх законного перебування а також надання іншим органам необхідної інформації – допомога поліції може бути доречною.

Органи місцевого самоврядування – хто як не вони повинні знати буквально кожне підприємство на довіреній громадою території. Саме місцеве самоврядування більш всього зацікавлене у популяризації легального працевлаштування. Завдяки якому, податкові надходження та покращення соціальної сфери стають більш реалістичними.

 

Виходячи з вищенаведеного стає очевидним відсутність затвердженого плану перевірок після прийняття Розпорядження КМУ № 649-Р. Але з упевненістю можна стверджувати, що в цих органах влади достатньо ресурсів і механізмів для здійснення превентивних методів контролю, які іноді будуть ставати основою конфліктів, штрафів та судових розглядів.

 

Як захиститися при перевірці та дати відсіч незаконним та навіть шахрайським діям поодиноких представників контролюючих органів? Ми вирішили не винаходити велосипед, тому надаємо найактуальнішу консультацію з цього приводу.

Перевірки Держпраці від А до Я⇒

 

Головне на що потрібно наголосити

  • Вимагайте щоб перевіряючий інспектор розписався в книзі перевірок підприємства.
  • При позаплановій перевірці частина документів дійсно може бути відсутня, так як не має законодавчої вимоги тримати всі документи в офісі.
  • Перевіряйте у контролюючих інспекторів їх документи: службове посвідчення, наказ та направлення на перевірку. Звіряйте дані їх службових посвідчень з офіційною інформацією, яка є на сайті кожного окремого підрозділу, або телефонуйте до підрозділу. Останнє потрібно зробити так як почастішали випадки шахрайства, коли невідомі перевіряють і вимагають хабарів під виглядом службових осіб.
  • Будьте готові до перевірки заздалегідь. Це просто якщо дотримуватись законодавства.
  • Не поспішайте при перевірці.
  • Не потрібно признавати свою вину передчасно, не порадившись з юристом.
  • І головне, якщо до Вас завітала перевірка, то це останній шанс подзвонити юристу, який буде захищати Ваші права. Саме при перевірці формуються ті документи, які визначають виграш чи програш в суді.

  

Які ж штрафи передбачено чинним законодавством та за які порушення (ст. 265 КЗпП)

Порушення

Штраф

Не оформлення фактично працюючого працівника. Або оформлення працівника на неповний день при фактичному повному робочому дню.

30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника

Порушення строків виплати заробітної плати або оплати не в повному обсязі

3 мінімальні заробітні плати

Недотримання мінімальної заробітної плати та інших мінімальних державних гарантій, наприклад індексації заробітної плати

10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника

Недотримання пільг та гарантій для працівників, які залучаються до виконання військових обов’язків

10 мінімальних заробітних плат за кожного працівника

Недопущення до перевірки та створення перешкод

3 мінімальні заробітні плати

Недопущення до перевірки та створення перешкод при наявності неоформлених працівників

100 мінімальних заробітних плат

Інші порушення у сфері трудових відносин

Одна мінімальна заробітна плата

 

 

Скільки потрібно сплатити податків за одного найманого працівника

Звичайно на формулу розрахунку податків із заробітної плати може впливати багато чинників. Наприклад, не повна ставка найманого працівника (не повний робочий час), його статус як інваліда, а також наявність відпускних, лікарняних та інші фактори. Але загальна формула така:

Ставка заробітної плати – утримання військового збору (1,5%) – плата податку на доходи (18%) = виплата на руки.

До того ж підприємство зобов’язане нарахувати та сплатити єдиний соціальний внесок – 22% на ставку заробітної плати.

У цифрах це виглядає таким чином:

Ставка заробітної плати

Мінімальна заробітна плата у 2018 році  - 3723 грн

Умовна заробітна плата 5000 грн

Військовий збір 1,5%

55,85 грн

75 грн

Податок на доходи 18%

670,14 грн

900 грн

Єдиний соціальний внесок 22%

819,06 грн

1100 грн

Заробітна плата на руки

2997,02 грн

4025 грн

Загальна сума податків

1545,05 грн

2075 грн

 

Слід також відмітити  строки виплати заробітної плати.

Заробітна плата повинна виплачуватися   два рази на місяць. Перша половина заробітної плати до 22 числа поточного місяця. Друга половина заробітної плати до 7 числа наступного місяця. Проміжок часу між виплатами не повинен бути більш ніж 16 календарних днів.

 

Дотримання законодавства у сфері трудових відносин повинна стати на розкішшю чи вимогою держави, а звичайною справою кожної компанії, відповідальністю керівника та гарантією для працівників. Тим більше податкове навантаження та спрощення сплати податків дійсно дають цю можливість.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants